VÁŠ NÁKUPNÍ KOŠÍK

Vaše najčastejšie otázky

Ako je možné že hotovky vydrží 2 roky pri izbovej teplote?

Je to dané najnovšou technológiou zaváraňa, kedy sa jedla pod daným tlakom za krátku dobu zahrejú na potrebnú teplotu. Následne sa šokovo ochladzuje opäť pod daným tlakom na potrebnú teplotu. Takže svete div sa, je to pravda.

Naše Hotovky naozaj vydrží pri izbovej teplote až 2 roky. Žiadne pridané konzervanty ani čierna mágia.

Ako vykonávate zaváranie?

Na uchovanie potravín používame modernú metódu sterilizácie pri vysokých teplotách v autokláve. Vďaka nej nie je nutné pridávať žiadne konzervanty a jedla zostanú zachované v najvyššej kvalite.

Obsahujú hotovky konzervanty, "éčka" a inú chémiu?

Nie. Presvedčiť sa môžete sami, keď nahliadnete do zloženia nachádzajúce sa v popise jedla na e-shope aj na obale každého produktu. Žiadne pridané konzervanty, zbytočná "éčka" a iná chémia.

Ako si môžem hotovky pripraviť?

Hotovky si môžete ohriať hneď na niekoľko spôsobov:

  • v hrnci či v panvici na platni - jednoducho vyprázdnite obsah vrecka do nádoby a ohrejte na požadovanú teplotu.
  • v mikrovlnnej rúre - jedlo v sáčku preložte do inej nádoby a ohrejte na požadovanú teplotu.
  • samoohrev - ideálny na cesty a do miest, kde nie je možné zakladať oheň ani nie je rozvod elektriny. Hotovky jednoducho vložíte do vrecka, zalejete požadovaných množstvom vody a po 12-18 minút máte jedlo ohriate.
  • na plynovom variči - obľúbený spôsob ohrevu pre kamioňákov, chatárov a pre kemping.
  • jedlo je možné ohriať v pôvodnom sáčku ponorené do vriacej vody.

Kto hotovky pripravuje?

Naše jedlá pripravujú len vyučenie kuchári a odborníci na českej mňamky :-). Pri výbere zamestnancov si dávame dobre záležať. Do tímu sa dostanú len ostrieľaní a spoľahliví kuchári, ktorým sa nebudeme báť zveriť naše tajné recepty.

Z čoho jedla pripravujete a odkiaľ odoberáte suroviny?

Suroviny neberieme len tak od niekoho. Dávame prednosť lokálnym dodávateľom, ktoré si najskôr preveríme (ideálne osobne).

Ako a kde môžem hotovky kúpiť?

Hotovky si môžete objednať na našom e-shope, kde nájdete kompletný sortiment. Jedlá posielame v odolných balíkoch, ktoré transport v pohode vydrží..

Je možné, že kedysi malo rovnaké jedlo inú chuť ako teraz?

Áno, je to možné. Nemáme žiadne dávkovače ani nepoužívame žiadne polotovary, ktoré by zaručovali stále rovnakú chuť. Jedlá varí kuchári pekne od základu, takže sa môže stať, že rovnaké jedlo môže byť jednou viac pikantné, smotanové, paprikové atď. Zakaždým by ale malo spĺňať parametre daného jedla a musia byť hlavne chutné.

Prajeme dobrú chuť